Kia Ceed - zprávy

Srovnání - Kia Ceed vs. Kia Carens

Kia Ceed mi byla věrným společníkem a byl to jeden z hlavních faktorů, proč se značkou Kia dále pokračuji. Možná i někteří z vás řeší dilema, zda kombi nižší střední třídy nebo MPV. Kdy je lepší vybrat Ceed a kdy Carens?

23.6.2016 | Rubrika: Kia Ceed - zprávy

Král je mrtev, ať žije král

Carens 1,6GDI

Výměna vozu za nový proběhla dříve, než jsem předpokládal. Ke změně nevedla nespokojenost se Ceedem nebo se značkou Kia (ostatně to bych si nepořídil další vůz této značky), ale prostorové nároky rodiny, které splní pouze vůz se třemi samostatnými sedadly v druhé řadě. Příběh ale nekončí, ještě Vás čeká zajímavé čtení!

13.6.2016 | Rubrika: Kia Ceed - zprávy

Výběr pneumatik na vůz Kia Ceed

Pneumatiky jsou jednou z nejdůležitějších částí vozu, na jejich vlastnostech daných výrobou a stavu vzniklém opotřebením záleží jízdní vlastnosti a bezpečnost. Pojďme se podívat, jaké rozměry pneumatik má Kia Ceed mít, jak se pozná opotřebení, co znamenají uvedené údaje a jak pneumatiky vybírat.

12.4.2016 | Rubrika: Kia Ceed - zprávy

Test ojetého Ceedu + srovnávací test kombíků

Bodré podoledne, přináším Vám odkazy na dva zajímavé testy. Prvním je test ojetého Ceedu na webu veciautomobilove.cz, na který upozornil v diskuzi čtenář mv12 (děkujeme!). A také vkládám video ze slovenského pořadu Motoring, jehož redaktoři vyrazili na cestu k moři jako na srovnávací test čtyř kombi nižší střední třídy.

5.4.2016 | Rubrika: Kia Ceed - zprávy

Jak si drží cenu ojetý Ceed?

Kolik stojí Ceed po třech letech provozu a 80.000,- najetých kilometrech? Za kolik je fér nabídnout ojeté auto k prodeji a kolik byste měli dostat od bazaru nebo prodejce (při protiúčtu) ,,na ruku?” Zjištoval jsem hodnotu mého Ceedu pomocí služby Eurotax.

eurotax ceed

3.3.2016 | Rubrika: Kia Ceed - zprávy

Povinné ručení pro vozy KIA

Bez zaplaceného povinného ručení nesmí žádný vůz na silnici. Platba pojištění se tak stává pravidelným nákladem každého řidiče. Podívejme se, jak si dobré povinné ručení vozů Kia vybrat.

25.1.2016 | Rubrika: Kia Ceed - zprávy

Ceed v testu AutoBildu před Golfem

AutoBild uveřejnil žebříček aut podle výdrže. Žebříček byl sestaven podle testů, které v poslední době tento uznávaný časopis uskutečnil. Ceed si vedl skvěle a obsadil páté místo. Jediné výtky redaktorů k testovanému Ceedu 1,6 GDI mířily k otravnému start-stop systému a ke konci stotisícového testu se prý zhoršilo ovládání spojky.

20.8.2015 | Rubrika: Kia Ceed - zprávy

Které automobilky lžou o spotřebě?

Britští novináři z Whitch?Car se pustili do zajímavé věci. U testovaných automobilů prováděli sami test spotřeby. Výsledky jsou zajímavé a příliš nepotěší příznivce koncernu Volkswagen.

15.7.2015 | Rubrika: Kia Ceed - zprávy

Facelift Kia Ceed již brzy!

/Aktualizováno o foto předku - děkuji za zaslání Dušanovi/ Již za dva měsíce by se měl světu ukázat faceliftovaný Ceed druhé generace. Podobně jako u té první se optická modernizace modelu týká pouze přední a zadní části vozu, velké změny jsou však slibované u pohonných jednotek. Bude upravený Ceed vypadat tak, jako na fotce od Dušana?

1.6.2015 | Rubrika: Kia Ceed - zprávy

Svět motorů: Ceed x Rapid x Astra x Megane x Lancer

17. letošní vydání časopisu Svět motorů přineslo srovnání pěti hatchbacků nižší střední třídy v ceně do 300.000,- korun. Srovnání jasně opanovala Kia Ceed, za ní se umístili Rapid, Astra, Megane a Lancer.

11.5.2015 | Rubrika: Kia Ceed - zprávy

Chcete ušetřit na pojištění auta?

Pokud máme vlastní auto, pravděpodobně víme i to, že se nás týká jedna důležitá povinnost, kterou je nutnost mít uzavřenou tu správnou pojistku. Abychom byli konkrétní, jedná se o povinné ručení. To je nařízeno zákonem, a především z důvodu, aby v případě námi způsobené nehody platila škody právě pojišťovna. Dnes samozřejmě nabízí danou pojistku několik desítek pojišťoven a tak vybrat tu pravou nemusí být vždy tak jednoduché, jak se může mnohým lidem znát. Pokud chcete ušetřit, pojďte se společně s námi podívat na to, jak se vám to povede nejlépe.

28.4.2015 | Rubrika: Kia Ceed - zprávy

Jak ztrácí hodnotu Kia Ceed?

Jednou z věcí, na kterou je třeba brát ohled přikoupi nového auta, je ztráta jeho hodnoty při dalším prodeji. Kolik ztratí Kia Ceed? Informace přinesl Svět motorů, Auto7, hledal jsem i na sauto.cz.

26.3.2015 | Rubrika: Kia Ceed - zprávy

Ceed stále na špici třídy

S novými testy Ceedu se poslední dobou docela roztrhl pytel. Autorevue se pustilo do srovnání jedenácti kombíků z nižší střední třídy a Ceed si vedl skvěle. Podle kritérií redakce skončil na druhém místě (za Octavií) a v hodnocení podle kritérií čtenářů na třetím místě (za Octavií a Leonem). Za sebou nechal např. Golf, Focus, Astru, Auris. Krátký test přináší i Svět motorů (48/2014, v prodeji tento týden). I zde si Ceed vedl tak dobře, že jej lze stále mít za špičku třídy…

24.11.2014 | Rubrika: Kia Ceed - zprávy

Povinné ručení? Stále se dá ušetřit!

Povinné ručení jsme ze zákona povinni hradit tehdy, pokud vlastníme nějaký automobil nebo motocykl. A přiznejme si, ten má dneska prakticky každý. Monopol, který měla jedna nejmenovaná pojišťovna, už ale dávno skončil a dnes si můžete sjednat povinné ručení prakticky kdekoliv. Nabídka je široká, ale výběr je zdlouhavý, že? 

4.8.2014 | Rubrika: Kia Ceed - zprávy

Kia Ceed x Peugeot 308 x Renault Megane

Květnové číslo časopisu AutoTip (č. 10/2014) přineslo srovnávací test tří konkurentů z nižší střední třídy. Jak si vedla Kia Ceed 1,6 GDI proti Peugeotu 308 1,6 THP a Renaultu Megane 1,2 TCE? Všechny modely byly v provedení pětidvéřový hatchback.

20.5.2014 | Rubrika: Kia Ceed - zprávy

Klady a zápory Ceedu

+ prostor v interiéru

+ pořizovací cena

+ rozsah reálně využitelných otáček motoru

+ odhlučnění interiéru od motoru

+ malý aerodynamický hluk

+ podvozek - jistota i pohodlí

- odhlučnění podběhů

- mělký zavazadelník

- podsvícení přístrojového štítu (nutnost častého upravování intenzity)

- občasné provrzávání plastu u rádia (od cca 35.000 km) a v madle dveří u řidiče (od cca 55.000 km)

Spotřeba

Ujeto kilometrů: 82.265 - konec

Průměrná spotřeba: 6,93 l/100km

Závady

bez závad

Náklady na servis

25.10.2013 - 16.646 km

Zimní prohlídka (zdarma v rámci programu 777), přezutí kompletních kol

267,- Kč

2.4.2014 - 29.398 km

Prohlídka 1 rok / 30.000 km (vozidlo bez závad)

1.937,- Kč

27.3.2015 - 58.550 km

Prohlídka 2 roky / 60.000 km (vozidlo bez závad)

+ výměna stíracích lišt

+ přezutí kompletních kol

3.412,- Kč

21.3.2016 - 78.532 km

Prohlídka 3 roky (vozidlo bez závad)

+ přezutí kompletních kol

1.933,- Kč

Tip:

Levné pneu s ověřeným původem pro vozy KIA. Nakupte pneumatiky za nízké ceny na Pneumatiky.cz


Oblíbené odkazy