Zimní prohlídka na vlastní kůži

Před pár dny jsem na web umístil informaci o zimní prohlídce vozu KIA za 99,- korun. Můj dealer (Auto Branka) se mi aktivně sám ozval, že v rámci programu 777 mám se svým autem tuto prohlídku zdarma. Protože jsem plánoval prohození pneumatik za zimní, rozhodl jsem se tyto dvě věci spojit. A poprvé vyzkoušet servis u Kia. A bylo to milé překvapení.

Na chování přijímacích techniků jsem zatím (až na cca 16 let staré zážitky u dealera Renault) nikdy nemohl mít stížnosti. A nejinak tomu bylo u Kia. Automobilka začala používat marketingový slogam "Family like care", tedy něco jako "rodinná péče". Nevím, jestli je to součástí několikabodového protokolu, co musí každý technik zákazníkovi říct nebo se ho zeptat, ale působilo dobře, že se mě na auto, spokojenost ptal, a to na konkrétní situace. Krátce jsme prohodili řeč i o jiných modelech Kia (nový SOUL, Optima), příčemž na ten druhý jsem byl doveden se podívat. No, slevy na Optimu jsou opravdu veliké. Předfaceliftový model, hodně dobře vybavený s 1,7 CRDi za půlmilion zní zajímavě. Ale zpět k prohlídce. Sezónní servisní prohlídka zahrnovala tyto kontrolní úkony:

 • skla
 • stěrače, ostřikovače, kapalina v ostřikovačích (vč. bodu mrazu)
 • tlak v pneumatikách, opotřebení pneumatik
 • seřízení světel
 • kontrola osvětlení
 • kontrola brzd
 • hladina brzdové kapaliny a bodu jejího varu
 • kontrola a seřízení ruční brzdy
 • kontrola lékárničky
 • kontrola povinné výbavy
 • kontrola akumulátoru
 • kontrola chladicího systému
 • kontrola výfukové soustavy
 • kontrola hladiny oleje
 • kontrola pohonných řemenů.

Při stavu 16.646 km mě nepřekvapilo, že vše na autě bylo ok. Na protokolu byla připomenuta příští servisní prohlídka (duben 2014 nebo 30.000km). Za tuto část servisu jsem nezaplatil ani korunu.

Druhým důvodem návštěvy servisu bylo přehození kompletních kol. A tady jsem se dočkal toho milého překvapení. Přehození kol a jejich vyvážení mě stálo 267,- korun vč. DPH. 47,50 činily náklady na materiál (zřejmě závaží), za práci si servis naúčtoval 0,4 hodinové sazby (takže 172,80 Kč). Po připočtení DPH a poskytnutí nějaké slevy byla faktura vystavena na zmíněných 267,- korun. No, myslím, že je to více než fér cena. Za tyhle peníze by mi to neudělali ani v nějaké garáži...

První zkušenost se servisem tedy pozitivní. Napočítat si za dovezení auta na zvedák, demontáž všech kol, vyvážení nových, montáž, zabalení letních, daní do kufru, sundání a vyvezení auta 24 minut práce mi přijde opravdu velmi fér. Další servisní zkušenosti, pokud se nic nečekaného nestane, v dubnu :-).

PS: Zimní kompletní kola (+ originál poklice), která jsem při koupi vozu zdarma dostal jsou zn. SAVA. Přilnavost zatím nevyzkoušena, jsou ale citelně méně hlučné, než, promiňte ten výraz, letní ekomrdky od Hankook, na kterých se Ceedy standardně dodávají. Spotřebu na jiných pneu zatím moc hodnotit nemohu, ale maximálně to bude +0,1l/100 km.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. Zimní prohlídka (Václav Dobrovolský, 21.11.2013 19:48:51) Odpovědět

  Ahoj,

  vlastním Kia Ceed 1.4 LPG hatchback od 03/2013 a informaci o zimní prohlídce jsem hodil do koše. Nicméně teď koukám, že jsem se měl taky dostavit. K těm zimním pneu od SAVA musím dodat, že dle mých zkušeností jde o zatím nejlepší vyzkoušenou pneumatiku. Měl jsem zimní od Michelin, Bridgestone, Barum - tyhle se chovaly jako letní a v poměru výkon/cena jsou SAVA bezkonkurenční!!!

 2. Zdravím Václave, (Honza (test-kia-ceed.cz), 21.11.2013 23:36:08) Odpovědět

  mohu se zeptat na spokojenost s autem a s provozem na LPG?

  Mám-li být upřímný, podobných prohlídek jsem se dříve také neúčastnil, tentokrát jsem ji díky spojení s přezutím (a s informací, že je v rámci programu 777 pro můj vůz zdarma) absolvoval a jak jsem psal v článku, celkem to smysl mělo.

  Ad pneu SAVA - já nevím. Zatím jsem s nimi jezdil jen na suchu. Uvidíme, až bude sníh a led. Ale je pravda, že vzhledem k ceně 0,- Kč (zdarma k vozu jako akce KIA) jsou v poměru výkon/cena bezkonkurenční :-).

  Krásný den!

  Honza

  PS: Budu rád, když někdy pošleš svoje postřehy k Ceedu do komentářů nebo na mail. Do pár týdnů překonám 20.000km, takže zde přibyde další článek).

 3. pneu SAVA (Honza (test-kia-ceed.cz), 16.12.2013 19:33:27) Odpovědět

  Tak po první horské cestě s námrazou na silnici dávám Václavovi za pravdu - SAVA nejsou špatné zimní pneumatiky.

Klady a zápory Ceedu

+ prostor v interiéru

+ pořizovací cena

+ rozsah reálně využitelných otáček motoru

+ odhlučnění interiéru od motoru

+ malý aerodynamický hluk

+ podvozek - jistota i pohodlí

- odhlučnění podběhů

- mělký zavazadelník

- podsvícení přístrojového štítu (nutnost častého upravování intenzity)

- občasné provrzávání plastu u rádia (od cca 35.000 km) a v madle dveří u řidiče (od cca 55.000 km)

Spotřeba

Ujeto kilometrů: 82.265 - konec

Průměrná spotřeba: 6,93 l/100km

Závady

bez závad

Náklady na servis

25.10.2013 - 16.646 km

Zimní prohlídka (zdarma v rámci programu 777), přezutí kompletních kol

267,- Kč

2.4.2014 - 29.398 km

Prohlídka 1 rok / 30.000 km (vozidlo bez závad)

1.937,- Kč

27.3.2015 - 58.550 km

Prohlídka 2 roky / 60.000 km (vozidlo bez závad)

+ výměna stíracích lišt

+ přezutí kompletních kol

3.412,- Kč

21.3.2016 - 78.532 km

Prohlídka 3 roky (vozidlo bez závad)

+ přezutí kompletních kol

1.933,- Kč

Tip:

Levné pneu s ověřeným původem pro vozy KIA. Nakupte pneumatiky za nízké ceny na Pneumatiky.cz


Oblíbené odkazy