Za kolik se prodal Ceed po třech letech a 82 tkm?

Před nedávnem jsem použil na ocenění Ceedu databázi Eurotax (článek zde). Očekával jsem tedy, že se nabídková cena bude pohybovat kolem vypočítané částky, díky lakování předku možná kousek pod ní. Nakonec jsem při prodeji auta získal o dost víc.

Ceed na prodej

Takto byl vůz inzerován na skodaplus.cz

Když kupujete nové auto, nastává problém kam s tím starým. Nejčastěji jsem vůz odprodal bazaru (vícekrát AAA Auto - díky tomu vím, že se tam dokáže najít slušné auto s doloženou historií, pro zajímavost odkupní cena vždy víceméně odpovídala ceně ,,na úvěr,” samozřejmě pak bazar vydělá na úrocích a provizi za zprostředkování úvěru a pojištění, jednou Auto ESA) a jednou jsem jej nechával u dealera (nakonec ho od něj vykoupilo AAA Auto). Nyní jsem měl představu, kolik chci za Ceeda dostat (165-170 tis.) a pokud bych tuto částku nedostal, tak bych asi nákup jiného auta o rok odložil. Když jsem nechával Ceed na ocenění u dealera, říkal jsem si, jestli vůbec dostanu nějakou smysluplnou nabídku. Přeci jen, zase ty předsudky o poklesu hodnoty korejských aut...

Vůz prošel podrobnou prohlídkou (protokol se stal součástí kupní smlouvy) a uvedeny byly tři poznámky k nedostatkům technického stavu - koroze výfuku, drobné vůle na nápravách a lakování přední části. Sám jsem očekával ještě poznámku o opotřebení brzdových destiček, protože podle mě mají před sebou cca 30 tis. km do výměny, ale o tom zmínka nebyla. Následoval telefon od pracovníka dealera, který měl rychlý průběh:

- ,,Dobrý den, prohlédli jsme Váš vůz a udělali si nějaký názor na cenu, kteoru vám můžeme nabídnout. S jakou částkou byste byl spokojený?”

- ,,Dobrý den, budu rád, když řeknete, k čemu jste došli vy, já samozřejmě představu mám, ale nechci ji říkat jako první.”

- ,,S kolegou jsem dospěli k závěru, že vám můžeme nabídnout maximálně 200 tisic. Budete to akceptovat?”

- ,,Ano to beru, auto si rovnou nechte, kdy mohu přijít podepsat smlouvu?”

Částka, kteoru jsem dostal, mě mile překvapila. Přeci jen, dostat za tříleté auto s mírně nadprůměrným nájezde a po drobné nehodě 60% pořizovací ceny je velmi dobrý výsledek. Když jsem po dvou letech a menším nájezdu kilometrů prodával Yetiho, nabízel mi stejný dealer 64,5% pořizovací ceny. To jen pro ty, kteří budou pořád psát o tom, jak si Škodovka drží hodnotu ve srovnání s jinými značkami…

Se Ceedem jsem se neloučil lehce, manželka a děti slzičku uronily. Přeci jen, auto bylo zachovalé a vozilo nás spolehlivě.

Ceed se asi po týdnu objevil v nabídce dealera Auto Branka, kde byl koupen jako nový, za cenu 229.000,- korun. Vzhledem k tomu, že nový v o trochu menší výbavě se prodává o sto tisíc dráž, říkal jsem si, že to je docela hodně. Trvalo měsíc a auto má nového majitele… Tak ať mu slouží tak dobře, jak sloužilo mě. A pokud nový vlastník čte tyto stránky, budu rád, když se se mnou spojí a umožní čtenářům zprostředkovat další zkušenosti s vozem.

Klady a zápory Ceedu

+ prostor v interiéru

+ pořizovací cena

+ rozsah reálně využitelných otáček motoru

+ odhlučnění interiéru od motoru

+ malý aerodynamický hluk

+ podvozek - jistota i pohodlí

- odhlučnění podběhů

- mělký zavazadelník

- podsvícení přístrojového štítu (nutnost častého upravování intenzity)

- občasné provrzávání plastu u rádia (od cca 35.000 km) a v madle dveří u řidiče (od cca 55.000 km)

Spotřeba

Ujeto kilometrů: 82.265 - konec

Průměrná spotřeba: 6,93 l/100km

Závady

bez závad

Náklady na servis

25.10.2013 - 16.646 km

Zimní prohlídka (zdarma v rámci programu 777), přezutí kompletních kol

267,- Kč

2.4.2014 - 29.398 km

Prohlídka 1 rok / 30.000 km (vozidlo bez závad)

1.937,- Kč

27.3.2015 - 58.550 km

Prohlídka 2 roky / 60.000 km (vozidlo bez závad)

+ výměna stíracích lišt

+ přezutí kompletních kol

3.412,- Kč

21.3.2016 - 78.532 km

Prohlídka 3 roky (vozidlo bez závad)

+ přezutí kompletních kol

1.933,- Kč

Tip:

Levné pneu s ověřeným původem pro vozy KIA. Nakupte pneumatiky za nízké ceny na Pneumatiky.cz


Oblíbené odkazy