Servisní prohlídka - 2 roky/60.000 km

Kia Ceed má za sebou druhou pravidelnou servisní prohlídku. Kolik stála? Jaké servisní úkony se na voze dělaly? A co jsem nechal vyměnit?

Po 23 měsících soužití s Kiou Ceed a ujetím 58.550 kilometrů nastal čas na druhou plánovanou návštěvu servisu. V pátek ráno jsem tedy vůz po předchozím objednání přistavil k provozovně Auto Štěpán v Mladé Boleslavi a první chvíle čekání strávil prohlížením nových Fiatů, které se zde kromě Kií prodávají. Nezmiňoval bych to, kdyby popovídání si o značce Kia, Fiatech a autech a jejich prodeji obecně nebylo s asi padesátiletým zaměstnancem (majitelem?) tak zajímavé. Opravdu jsem se cítil jako vítaný host, ikdyž jsem si zrovna žádné auto koupit nechtěl. A to je přístup, který, bohužel, ještě stále není vždy a všude pravidlem…

Ale zpět k Ceedu. Před cestou do servisu jsem schválně zkontroloval hladinu oleje. Nezaznamenal jsem za celou dobu od minulého servisu žádný úbytek, a to je pohonné ústrojí namáháno množstvím krátkých jízd se studeným motorem. Mechanik na voze neobjevil žádnou závadu ani nadměrné opotřebení, a tak se kromě předepsaných úkonů souvisejících s dvouletou prohlídkou pouze přezula kola a nechal jsem také po dvou letech vyměnit stírací lišty (853,- korun + 115,- práce). Přezutí kol bylo před rokem zdarma, 250,- však zcela akceptuji. Oproti pneuservisům v okolí je to ,,za hubičku.” Stěrače jsou nově typu ,,aero” (nyní zřejmě na Ceedech již standard z výroby). Mé zkušenosti s tímto typem z jiných aut jsou takové, že za teplot nad bodem mrazu jsou lepší (lépe přilnou ke sklu, lépe stírají), za mrazu jsou však horší, než klasické ramínkové.

V rámci programu 777 k výbavovému stupni Comfort Plus byly svíčky, těsnění u zátky oleje, olejový filtr, vzduchový filtr a kabinový filtr vyměněny zdarma (jinak by tyto věci stály cca 1.700, korun). Olejová náplň stála 1.347,- korun (3,4 litru), brzdová kapalina 254,- korun (všechny ceny bez DPH). Práce zabrala mechanikovi 2 hodiny (v rámci programu 777 také zdarma). Celkem jsem za servisní prohlídku, včetně přezutí kol a výměny stíracích lišt, zaplatil 3.412,- korun vč. DPH. To považuji za velmi slušnou cenu. Auto bylo připraveno k vyzvednutí po třech hodinách, technik mi předal kromě faktury a vyplněné servisní knížky také protokol o provedených úkonech a ukázal staré díly, které byly vyměněny.

K práci servisu nemám výtek. K absolutní spokojenosti mi chybělo jen lepší zázemí pro zákazníky. Vzhledem k dispozicím budovy, kterou Auto Štěpán obývá, to však ale o moc lepší být asi nemůže. A co se Ceedu týče - je radost jezdit autem, které nezlobí :-).

servis kia

Klady a zápory Ceedu

+ prostor v interiéru

+ pořizovací cena

+ rozsah reálně využitelných otáček motoru

+ odhlučnění interiéru od motoru

+ malý aerodynamický hluk

+ podvozek - jistota i pohodlí

- odhlučnění podběhů

- mělký zavazadelník

- podsvícení přístrojového štítu (nutnost častého upravování intenzity)

- občasné provrzávání plastu u rádia (od cca 35.000 km) a v madle dveří u řidiče (od cca 55.000 km)

Spotřeba

Ujeto kilometrů: 82.265 - konec

Průměrná spotřeba: 6,93 l/100km

Závady

bez závad

Náklady na servis

25.10.2013 - 16.646 km

Zimní prohlídka (zdarma v rámci programu 777), přezutí kompletních kol

267,- Kč

2.4.2014 - 29.398 km

Prohlídka 1 rok / 30.000 km (vozidlo bez závad)

1.937,- Kč

27.3.2015 - 58.550 km

Prohlídka 2 roky / 60.000 km (vozidlo bez závad)

+ výměna stíracích lišt

+ přezutí kompletních kol

3.412,- Kč

21.3.2016 - 78.532 km

Prohlídka 3 roky (vozidlo bez závad)

+ přezutí kompletních kol

1.933,- Kč

Tip:

Levné pneu s ověřeným původem pro vozy KIA. Nakupte pneumatiky za nízké ceny na Pneumatiky.cz


Oblíbené odkazy