Náhradní díly Kia? Dají se levně nakoupit na internetu.

Každé auto občas potřebuje servis a každé občas potřebuje náhradní díl. Pokud už Vaše auto není v záruce, nebo pokud chcete svůj vůz vylepšit příslušenstvím, které autorizované servisy nenabízejí, můžete vybírat z bohaté nabídky například na internetu.

Levné náhradní autodíly Kia nabízí například firma Imdíly. Nabízí například výborné ceny výfuků Bosal, rozvodových sad nebo brzdových třmenů.

V nabídce náhradních dílů Kia nalezneme u Ceedů výrobky jak výrobky z továren, které dodávají přímo do prvovýroby žilinské továrny, tak nabídky alternativních výrobců náhradních dílů. U originálních i u dílů z tzv. druhovýroby samozřejmě máte možnost uplatňovat záruku, která bývá až tříletá.

Náhradní díly, které musíte s přibývajícími kilometry měnit na každém vozidle, jsou například brzdové destičky. Na výběr máte Ferodo za 698,- korun, Starline za 575,- korun, Icer za 727,- korun, ATE za 1.131,- korun a Nipparts za 1.596,- korun.

Při drobných ťukancích se stává, že dojde k poškození předních světel. Nejčastěji to odnese jejich uchycení, na pohled vypadá světlo v pořádku, ale bez jeho kompletní výměny se prostě neobejdete. I u světel může být cenový rozdíl různých výrobců téhož dílu značný. Například u předchozí generace Ceedu. Náhradní díly pro Kiu, co se předních světel týče, se nabízejí v cenovém rozpětí od 1.807,- korun (výrobce HELLA) až po 5.360,- korun za originální náhradní díly Kia.

Při návštěvě servisu a opravy Vašeho vozu se tak určitě vyplatí optání na možnost dodání vlastních autodílů na opravu. V nabídce prodejce www.imdily.cz  jsou autodíly i na další značky, které na Evropském trhu koncernu Hyundai a Kia v boji o zákazníky konkurují. Všeobecné tvrzení je, že značka Kia je na servis drahá. Při podrobnějším pohledu na ceny servisu zjistíme však zjistíme, že levné náhradní díly na Fiat stojí podobné peníze, jako na servis podle řady „odborníků“ drahou značku Kia. Velmi podobné je to při srovnání nejčastěji opotřebovávaných komponent, jako brzdové destičky, kotouče, výfuky, tlumiče. I tady časté tvrzení majitelů aut jiných značek neplatí. Zjistíme, že náhradní autodíly na Opel a další značky se pohybují ve velmi podobných cenových relacích.

Klady a zápory Ceedu

+ prostor v interiéru

+ pořizovací cena

+ rozsah reálně využitelných otáček motoru

+ odhlučnění interiéru od motoru

+ malý aerodynamický hluk

+ podvozek - jistota i pohodlí

- odhlučnění podběhů

- mělký zavazadelník

- podsvícení přístrojového štítu (nutnost častého upravování intenzity)

- občasné provrzávání plastu u rádia (od cca 35.000 km) a v madle dveří u řidiče (od cca 55.000 km)

Spotřeba

Ujeto kilometrů: 82.265 - konec

Průměrná spotřeba: 6,93 l/100km

Závady

bez závad

Náklady na servis

25.10.2013 - 16.646 km

Zimní prohlídka (zdarma v rámci programu 777), přezutí kompletních kol

267,- Kč

2.4.2014 - 29.398 km

Prohlídka 1 rok / 30.000 km (vozidlo bez závad)

1.937,- Kč

27.3.2015 - 58.550 km

Prohlídka 2 roky / 60.000 km (vozidlo bez závad)

+ výměna stíracích lišt

+ přezutí kompletních kol

3.412,- Kč

21.3.2016 - 78.532 km

Prohlídka 3 roky (vozidlo bez závad)

+ přezutí kompletních kol

1.933,- Kč

Tip:

Levné pneu s ověřeným původem pro vozy KIA. Nakupte pneumatiky za nízké ceny na Pneumatiky.cz


Oblíbené odkazy