Kupujete ojetý vůz Kia Ceed?

Kia Ceed je bezesporu povedený vůz. Proto je o něj zájem i jako o ojetinu. Jaká je jejich nabídka na českém trhu? A co si u auta, o které máte zájem pohlídat?

Pokud se zajímáte o koupi vozu Kia Ceed, nejprve vás asi napadne vyrazit k autorizovaným prodejcům Kia. Jenže zde budete možná trochu zaskočeni. Sdělí vám, že Kiu Ceed si její majitelé nechávají dlouho, a proto je nabídka velmi omezená. A také se dovíte, že Kia zatím nemá pro své dealery program značkových ojetých vozů, jako nabízejí některé jiné automobilky. Nezbyde vám než zamířit domů k počítači a vyhledávat v nabídkách auto inzerce.

I zde bude před Vámi důležité rozhodnutí – vyhledávat nabídky bazarů nebo hledat auto přímo od majitele. Osobně bych doporučil dříve, než zamíříte do některého z autobazarů, zkusit tu druhou možnost. Mát to v sobě jedno kouzlo, které vám žádný autobazar nedopřeje – uvidíte, co za člověka autem, o které máte zájem, jezdilo. A to někdy řekne více, než podrobná prohlídka. A dobré auto pořídíte obvykle za výhodnější cenu, než v bazaru. Ideální je se s majitelem již po telefonu domluvit, že spolu zamíříte do nejbližšího Kia servisu na prohlídku stavu. Zabere to kolem dvou hodin, ale o autu získáte perfektní přehled. A také ujištění, že vámi prohlížený vůz nepřijde spolu se změnou majitele o sedmiletou záruku. Ostatně, pokud byste se rozhodli pro koupi ojetého Ceedu v některém z autobazarů, doporučil bych úplně stejný postup s návštěvou autorizovaného servisu. Je to důležité i kvůli případným pozdějším reklamacím.

Kolik ojetých vozů Kia Ceed je vlastně v inzertní nabídce? Například na serveru Avízo je jich nyní více než pět desítek. Z toho 10 je vozů současné druhé generace, 7 je Ceedů první generace po faceliftu a zbytek jsou Ceedy první generace před faceliftem.

Nejlevněji jdou sehnat vozy první generace před faceliftem. Šest let starý Ceed s naftovou 1,6 CRDI a najetými 73.000 kilometry se nabízí od 130 – 140 tisíc. Čtyřletý bílý ProCeed s benzínovou 1,4 je v nabídce za 139.900,- korun, má najeto 81.000 kilometrů. Hezký zachovalý pětidvéřový Ceed po faceliftu je za 169.000,- korun. Rok výroby tohoto auta je 2009, najeto má 35.000 kilometrů. Pořizovací cena takového vozu byla pod třemi sty tisícy, s poklesem hodnoty zánovních Ceedů to tedy není tak zlé, jak se majitelé vozů z koncernu VW snaží majitelům „korejců“ namluvit. V procentech vůči pořizovací ceně vozu dostanete o něco méně. Vozy koncernu VW však jako nové stojí o poznání víc, v absolutních částkách je tak ztráta u Ceedu nižší. Ke cti Ceedu se oproti konkurenci jedná o vůz, který pokud absolvoval všechny předepsané prohlídky, není po třech letech provozu ani v polovině tovární záruky… Pokud jste se nadchli pro současnou generaci Kia Ceed, pak jsou zatím v nabídce vozy, které lze označit za „stav nového vozu“ nebo za zcela nová auta nabízená přes inzerci na inzertních portálech. Letošní (2013) hatchback v béžové metalíze, motorem 1,4 (73kw) s najetými 5 kilometry ve výbavě Comfort s paketem plus a garancí sedmileté záruky od KIA koupíte za 299.999,- korun v hotovosti (sleva 39.000,- proti ceníku bez akčních nabídek) nebo za 240.000,- korun při koupi na úvěr. Pokud by vás zajímala Kia Ceed SW obdobné výbavy, ale se silnějším benzinovým motorem 1,6 GDI (99kw) v hnědé metalíze s najetými 14 km, pak by Vás stála 393.980,- korun v hotovosti (280.000,- na úvěr).

Zájemci o ojetou Kiu Ceed mají tři hlavní výhody oproti nejčastějším konkurentům – v obou generacích se jedná o bezpečný vůz (5 hvězdiček v nárazovém testu EURO NCAP mají obě generace), ve většině případů se jedná o vozy v záruce (pozor na první modely první generace, které ještě sedmiletou záruku neměly) a většina vozů se nabízí ve velmi dobrém technickém stavu.

Klady a zápory Ceedu

+ prostor v interiéru

+ pořizovací cena

+ rozsah reálně využitelných otáček motoru

+ odhlučnění interiéru od motoru

+ malý aerodynamický hluk

+ podvozek - jistota i pohodlí

- odhlučnění podběhů

- mělký zavazadelník

- podsvícení přístrojového štítu (nutnost častého upravování intenzity)

- občasné provrzávání plastu u rádia (od cca 35.000 km) a v madle dveří u řidiče (od cca 55.000 km)

Spotřeba

Ujeto kilometrů: 82.265 - konec

Průměrná spotřeba: 6,93 l/100km

Závady

bez závad

Náklady na servis

25.10.2013 - 16.646 km

Zimní prohlídka (zdarma v rámci programu 777), přezutí kompletních kol

267,- Kč

2.4.2014 - 29.398 km

Prohlídka 1 rok / 30.000 km (vozidlo bez závad)

1.937,- Kč

27.3.2015 - 58.550 km

Prohlídka 2 roky / 60.000 km (vozidlo bez závad)

+ výměna stíracích lišt

+ přezutí kompletních kol

3.412,- Kč

21.3.2016 - 78.532 km

Prohlídka 3 roky (vozidlo bez závad)

+ přezutí kompletních kol

1.933,- Kč

Tip:

Levné pneu s ověřeným původem pro vozy KIA. Nakupte pneumatiky za nízké ceny na Pneumatiky.cz


Oblíbené odkazy