Jak si drží cenu ojetý Ceed?

Kolik stojí Ceed po třech letech provozu a 80.000,- najetých kilometrech? Za kolik je fér nabídnout ojeté auto k prodeji a kolik byste měli dostat od bazaru nebo prodejce (při protiúčtu) ,,na ruku?” Zjištoval jsem hodnotu mého Ceedu pomocí služby Eurotax.

eurotax ceed

Náhled na úvodní část dokumentu, který od Eurotaxu obdržíte.

Můj Ceed se blížící ke třem letům stáří a 80 tisícům kilometrů, doba, kdy se budu rozhlížet po novém voze je tedy již na dohled. V minulosti jsem auta prodával do bazarů. Vždy to byl boj, ale neudělal jsem úplně negativní zkušenost co se týká získaných peněz. Zkušenosti tak mám s AAA, Auto Esa i prodejem přes bazar autorizovaného prodejce Škoda/Kia (mimochodem, auto odsud vykoupili ,,áčka”). Moc mě nebaví ,,handrkování” o ceně vozu, naučil jsem se proto před prodejem používat službu Eurotax.

Jak to funguje? Služba sleduje specifikace nových vozů a jejich ceny, zároveň sleduje specifikace a ceny prodávaných ojetých vozů. Zhruba po dvou letech od náběhu výroby kteréhokoliv modelu se tento v databázi Eurotaxu objeví. A za malý poplatek (cca 120,- korun) vám váš konkrétní vůz automaticky nacení. Ve výsledku vidíte kolik stálo auto nové (podle ceníků v dané zemi v době prodeje), kolik dostanete navíc za mimořádnou výbavu, kolik se k ceně oproti průměrům přidá nebo ubere za ujeté kilometry a stáří od průměrného prodaného shodného vozu. Výstup obsahuje kompletní výpis výbavy a technickou specifikaci vozu. A také dva nejdůležitější údaje - cenu označenou jako ,,prodej,” která vyjadřuje cenu, za kterou by auto mělo být nabízeno v bazaru a cenu ,,nákup,” která vyjadřuje částku, kterou byste měli od bazaru dostat při prodeji na protiúčet nebo při výkupu (při komisním prodeji se poplatek bazaru pohybuje v rozmezí 5-10% z prodejní ceny). Vždy, když jsem svá auta do výkupu dával, tímto naceněním jsem se vybavil a ušetřil si dlouhé diskuze s výkupčím. Ony totiž bazary právě systém Eurotaxu na stanovení ceny používají :-).

Výsledek? Ceed, který jsem po slevě prodejce zakoupil nový za cca 333.000,- korun má po cca 3 letech a 80 000 kilometrech hodnotu pro výkup nebo protiúčet 176.500,- korun, v bazaru by byl nabízen za částku 200.700,- korun. Pro mě jako majitele to znamená, že bych za svůj Ceed po jeho tříleté věrné službě dostal zpět i při nejpohodlnější formě jeho prodeje 53% kupní ceny.

Rozuzlení? Být kupujícím ojetého vozu, koupil bych auto, které má před sebou ještě čtyři roky tovární záruky za částku kolem dvou set tisích korun s radostí. Ani majitel Ceedu nemusí plakat. Ztráta hodnoty v procentech se zdá docela velká, když však uvážíte, že Octavia ve stejné výbavě a době stála o více než sto tisíc korun víc a její zůstatková hodnota by nyní byla kolem 60%, v penězích jako majitel Ceedu ztratíte méně.

eurotax ceed

Takto Eurotax popisuje výslednou cenu vozu.

Klady a zápory Ceedu

+ prostor v interiéru

+ pořizovací cena

+ rozsah reálně využitelných otáček motoru

+ odhlučnění interiéru od motoru

+ malý aerodynamický hluk

+ podvozek - jistota i pohodlí

- odhlučnění podběhů

- mělký zavazadelník

- podsvícení přístrojového štítu (nutnost častého upravování intenzity)

- občasné provrzávání plastu u rádia (od cca 35.000 km) a v madle dveří u řidiče (od cca 55.000 km)

Spotřeba

Ujeto kilometrů: 82.265 - konec

Průměrná spotřeba: 6,93 l/100km

Závady

bez závad

Náklady na servis

25.10.2013 - 16.646 km

Zimní prohlídka (zdarma v rámci programu 777), přezutí kompletních kol

267,- Kč

2.4.2014 - 29.398 km

Prohlídka 1 rok / 30.000 km (vozidlo bez závad)

1.937,- Kč

27.3.2015 - 58.550 km

Prohlídka 2 roky / 60.000 km (vozidlo bez závad)

+ výměna stíracích lišt

+ přezutí kompletních kol

3.412,- Kč

21.3.2016 - 78.532 km

Prohlídka 3 roky (vozidlo bez závad)

+ přezutí kompletních kol

1.933,- Kč

Tip:

Levné pneu s ověřeným původem pro vozy KIA. Nakupte pneumatiky za nízké ceny na Pneumatiky.cz


Oblíbené odkazy