Facelift Kia Ceed již brzy!

/Aktualizováno o foto předku - děkuji za zaslání Dušanovi/ Již za dva měsíce by se měl světu ukázat faceliftovaný Ceed druhé generace. Podobně jako u té první se optická modernizace modelu týká pouze přední a zadní části vozu, velké změny jsou však slibované u pohonných jednotek. Bude upravený Ceed vypadat tak, jako na fotce od Dušana?

Z informací, které se mi podařilo získat, dojde ke změně ,,tygří” masky vozu (ostřejši rysy, větší přilnutí ke světlům) a řešení spodní části předního nárazníku, ve kterém by nově měly být kulaté mlhovky. Tím dojde i k výrazné změně tvarování této části nárazníku, trochu ve stylu nárazníku ze sportovní verze GT. Informaci, že denní svícení se u všech verzí přesune do hlavních světlometů spíše nevěřím.

Na zadní části vozu budou mít nově světla průhlednou linku, která bude ukrývat blikače a couvací světla. Světla budou mít celkově novou světelnou grafiku. Z fotografiíí, které jsem měl k nahlédnutí, si nejsem jistý, zda nedojde i ke změně prolisů na víku zavazadelníku u modelu SW.

V interiéru dostanou materiály nové vzory, novou podobu by měla mít i navigace a přijdou i drobné retuše některých částí vnitřku, základní koncept však zůstane zachován. Zda palubní desky vyrobené ve dvoubarevném provedení byly jen pokusem vývojového oddělení, nebo se dostanou do nabídky pro zákazníky si netroufám odhadovat. Každopádně na obrázku, který jsem viděl, to vypadalo skvěle! 

Největší změny čekejte pod kapotou. Litrový benzínový tříválec T-GDI s výkonem 120 koní a točivým momentem 172 Nm a šestistupňovou převodovkou by měl být odpovědí na jízdně povedené motory 1,2TSI z koncernu Volkswagen. Jako bonus u Kie zůstává semdiletá záruka :-).

Úpravou projdou i diesely o obsahu 1,6, které budou nově disponovat výkony 81 nebo 100 kw a točivým momentem až 285 Nm. U dieselových motorů dojde zřejmě k omezení nabídky variant.

Nová bude také sedmistupňová dvouspojková automatická převodovka, úpravou projde nastavení podvozku a auto by mělo mít zcela nový posilovač řízení.

Na trh se modernizovaný Ceed dostane v posledním čtvrtletí letošního roku. Bohužel však spolu s modernizací přijde na řadu také úprava ceníku a obávám se, že ji zájemci příliš neocení.

Pro nedočkavce pár miniatur modernizovaných částí:

Klady a zápory Ceedu

+ prostor v interiéru

+ pořizovací cena

+ rozsah reálně využitelných otáček motoru

+ odhlučnění interiéru od motoru

+ malý aerodynamický hluk

+ podvozek - jistota i pohodlí

- odhlučnění podběhů

- mělký zavazadelník

- podsvícení přístrojového štítu (nutnost častého upravování intenzity)

- občasné provrzávání plastu u rádia (od cca 35.000 km) a v madle dveří u řidiče (od cca 55.000 km)

Spotřeba

Ujeto kilometrů: 82.265 - konec

Průměrná spotřeba: 6,93 l/100km

Závady

bez závad

Náklady na servis

25.10.2013 - 16.646 km

Zimní prohlídka (zdarma v rámci programu 777), přezutí kompletních kol

267,- Kč

2.4.2014 - 29.398 km

Prohlídka 1 rok / 30.000 km (vozidlo bez závad)

1.937,- Kč

27.3.2015 - 58.550 km

Prohlídka 2 roky / 60.000 km (vozidlo bez závad)

+ výměna stíracích lišt

+ přezutí kompletních kol

3.412,- Kč

21.3.2016 - 78.532 km

Prohlídka 3 roky (vozidlo bez závad)

+ přezutí kompletních kol

1.933,- Kč

Tip:

Levné pneu s ověřeným původem pro vozy KIA. Nakupte pneumatiky za nízké ceny na Pneumatiky.cz


Oblíbené odkazy