Chcete ušetřit na pojištění auta? 

/PR/ Pokud máme vlastní auto, pravděpodobně víme i to, že se nás týká jedna důležitá povinnost, kterou je nutnost mít uzavřenou tu správnou pojistku. Abychom byli konkrétní, jedná se o povinné ručení. To je nařízeno zákonem, a především z důvodu, aby v případě námi způsobené nehody platila škody právě pojišťovna. Dnes samozřejmě nabízí danou pojistku několik desítek pojišťoven a tak vybrat tu pravou nemusí být vždy tak jednoduché, jak se může mnohým lidem znát. Pokud chcete ušetřit, pojďte se společně s námi podívat na to, jak se vám to povede nejlépe.

Důležité je mít přehled

Samozřejmě v první řadě ječ třeba mít lehký přehled o tom, co se na trhu vlastně nabízí, co cenu pojistky přímo a nepřímo ovlivňuje, nebo jaké byly trendy posledních let, které s cenou souvisely. To vše nám může sdělit třeba i online finanční magazín, díky kterému si můžeme udělat lehký přehled o tom, co nás v této oblasti, ale i oblasti peněz obecně čeká. Díky tomu tak máme potřebné informace a můžeme se vrhnout na samotný výběr.

Důležité je porovnat si jednotlivé ceny

Prvním krokem, jak se dostat k té nejlepší ceně a tedy krokem k tomu, jak ušetřit, je porovnání jednotlivých cen. Zapomeňte ale na to, že budete objíždět pobočky pojišťoven, nebo že snad budete stahovat ceníky z internetových stránek, a ty porovnávat. A to už jenom proto, že dané informace mohou mít často informativní charakter a ne vždy se vztahují přímo na vaše auto, nebo na vaši osobu. I ta totiž má v oblasti cen výrazných vliv.

Cestou k nejlepšímu zjištění daných cen je totiž online porovnávač, díky kterému máte během několika vteřin jak přehled o jednotlivých pojišťovnách, tak samozřejmě také přehled o tom, za kolik vám pojistku nabídnou. A to vše přehledně seřazeno, díky čemuž je výběr opravdu maximálně jednoduchý.

Co budete k porovnání potřebovat?

V první řadě to jsou informace o vás samotných, a to jak spojené s lokalitou vašeho bydliště, tak informace spojené s vaším bonusem, nebo malusem. Dále už je to jenom technický průkaz vašeho vozidla, díky kterému zadáte všechny údaje, potřebné k výpočtu. Jedině tak bude objektivní a přesný a bude se vztahovat právě k vašemu automobilu. Následně už stačí stisknout tlačítko a během pár vteřin víte, jakou může mít nejlevnější povinné ručení 2015 podobu. Tedy kolik stojí u té nejlevnější pojišťovny a kolik naopak u té nejdražší. A věřte, že ceny se mohou lišit i o několik tisíc korun. Nehledě na to, jak se dané ceny liší od pojistky, kterou máte uzavřenu nyní – pokud nový vůz nekupujete, ale jenom chcete přecházet k jinému poskytovateli.

Na co hledět při výběru?

Samozřejmě cena nemusí být vše, a tak je dobré hledět i na další parametry, které by měla pojistka mít. Důležité jsou jak pojistné limity, tak i rozsah služeb, popřípadě různá připojištění. Chcete-li tedy ušetřit, nehleďte jenom na cenu, ale i na poměr ceny a výkonu. Tedy toho, kolik zaplatíte a co za to dostanete. Pokud jsou v rámci pojistky nabízené služby, které využijete, proč toho nevyužít.

Samozřejmě jakmile máte vybráno, nemusíte se bát toho, že přece jenom budete muset na pobočku. V tomto směru vám porovnávač umožní si pojistku ihned sjednat. Stačí vybrat tu nejvýhodnější, doplnit několik dalších potřebných údajů, vytisknout smlouvu a provést platbu. A abyste na své cesty mohli vyrazit skutečně okamžitě, není nic jednoduššího, než pokud si zelenou kartu vytisknete z pohodlí domova, na vaší tiskárně. I to je samozřejmě možné a policií uznatelné do doby, než vám její originál přijde spolu se smlouvou klasickou poštou. A to všechno můžete zvládnout třeba i za pár minut, pomocí vašeho počítače, notebooku, nebo i tabletu.

Klady a zápory Ceedu

+ prostor v interiéru

+ pořizovací cena

+ rozsah reálně využitelných otáček motoru

+ odhlučnění interiéru od motoru

+ malý aerodynamický hluk

+ podvozek - jistota i pohodlí

- odhlučnění podběhů

- mělký zavazadelník

- podsvícení přístrojového štítu (nutnost častého upravování intenzity)

- občasné provrzávání plastu u rádia (od cca 35.000 km) a v madle dveří u řidiče (od cca 55.000 km)

Spotřeba

Ujeto kilometrů: 82.265 - konec

Průměrná spotřeba: 6,93 l/100km

Závady

bez závad

Náklady na servis

25.10.2013 - 16.646 km

Zimní prohlídka (zdarma v rámci programu 777), přezutí kompletních kol

267,- Kč

2.4.2014 - 29.398 km

Prohlídka 1 rok / 30.000 km (vozidlo bez závad)

1.937,- Kč

27.3.2015 - 58.550 km

Prohlídka 2 roky / 60.000 km (vozidlo bez závad)

+ výměna stíracích lišt

+ přezutí kompletních kol

3.412,- Kč

21.3.2016 - 78.532 km

Prohlídka 3 roky (vozidlo bez závad)

+ přezutí kompletních kol

1.933,- Kč

Tip:

Levné pneu s ověřeným původem pro vozy KIA. Nakupte pneumatiky za nízké ceny na Pneumatiky.cz


Oblíbené odkazy