CarBuyer ohodnotil Cee´d 4,7 body z 5 (+ video)

CarBuyer je prestižní britský internetový portál, který nezávisle testuje prakticky všechna v Evropě prodávaná auta a snaží se je co nejobjektivněji ohodnotit vždy ve stejných kategoriích. Je tak brán za Evropský top server ve svém oboru. Podívali jsme se, jak ohodnotil Cee´d SW.

Celkově získal Cee´d výborné hodnocení 4,7 bodů z 5 možných. Za klady server udává prostornost interiéru, jeho kvalitu a výbavu vozu, jako nedostatky uvádí cenu vyšší, než byste čekali (platí pro britský trh), systém sklápění zadních sedadel a výkon motorů v praxi.

V jednotlivých kategoriích pak redaktoři serveru ohodnotili Cee´d takto:

Řízení 3,5 z 5

Řízení podle serveru není sportovní. Řazení označuje jako snadné. Motorům podle redaktorů dochází v kopcích nebo při využití plné kapacity auta dech.  Za jízdně nejlepší označil diesely 1,6 litru.Za zbytečné označují tři různé tuhosti posilovače, postačí nastavení v režimu Normal.

Komfort 4,5 z 5

Dostatek prostoru pro všechny pasažéry, dokonce i při obsazení pěti pasažéry. Dost místa je i pro zavazadla. Podvozek dobře zvládá tlumit nerovnosti silnic, jízda s autem je pohodlná. Cestujícím se prý při jízdě nedělá zle . - ).

Spolehlivost 4,5 z 5

Se sedmiletou zárukou čeká majitele pohoda. I Bez ní by ale Cee´d konkuroval svoji úrovní nejlepším ve třídě. Cee´d není svým zaměřením orientován na Golf, ale Astru nebo Focus a snimi je plně srovnatelný. Kladně je hodnoceno zpracování palubní desky a materiály, zejména u nejvyšší verze. Kladem je nasazení moderních elektronických i bezpečnostních systémů.

Praktičkost 4,5 z 5

Praktičností převyšuje Cee´d Astru i Focus, ikdyž je někdy prostornost skromnější, než u starší generace Cee´du. Kladné body získaly schránky pod dnem zavazadelníku, za trapný označili redaktoři způsob sklápění zadních sedadel (nejprve se musí odklopit sedák, pak opěradlo). Odkládacích míst v interiéru je dostatek, přepravní kapacita vozu je dobrá.

Hodnota za peníze 4,5 z 5

Auto není levné, ale s dobrou výbavou a zárukou. Kia se již nepodbízí cenou, protože tou se dotáhla na své soupeře. Prodejci Kia mají menší prostor pro slevy, takže konečná cena za Cee´d může být vyšší, než u Astry, Focusu nebo Golfu. Kia získává přízeň zákazníků mixem svých vlastností, výbavou, zárukou. Je dobrou volbou pro ty, kteří chtějí mít své auto déle a využijí tak dlouhou záruku.

Provozní náklady 4,5 z 5

Motory jsou úsporné, s balíčkem servisních prací motoristé ušetří (pozn.: V ČR nabízí nyní Kia obdobný program 777 se servisními úkony zdarma dle výbavy vozu). Dlouhá záruka je jistotou, že na majitele nečekají nenadálé výdaje.

Konkurence

Za konkurenci pro Cee´d označují redaktoři Astru (hodnocení 4,4 z 5), Focus (4,2 z 5), Golf (předchozí generace, 3,5 z5) i30 (4,7 z5) nebo Megane (3,7 z 5). Současným etalonem třídy je podle nich škoda Octavia třetí generace (5 z 5). Pro zajímavost druhá generace Octavie získala dříve hodnocení 4 z 5, současný Golf má v pětidvéřovém provedení hodnocení 4,7 z 5.

Odkaz: http://www.carbuyer.co.uk/reviews/kia/ceed/estate/review

Video testu hatchbacku Kia Cee´d:

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Klady a zápory Ceedu

+ prostor v interiéru

+ pořizovací cena

+ rozsah reálně využitelných otáček motoru

+ odhlučnění interiéru od motoru

+ malý aerodynamický hluk

+ podvozek - jistota i pohodlí

- odhlučnění podběhů

- mělký zavazadelník

- podsvícení přístrojového štítu (nutnost častého upravování intenzity)

- občasné provrzávání plastu u rádia (od cca 35.000 km) a v madle dveří u řidiče (od cca 55.000 km)

Spotřeba

Ujeto kilometrů: 82.265 - konec

Průměrná spotřeba: 6,93 l/100km

Závady

bez závad

Náklady na servis

25.10.2013 - 16.646 km

Zimní prohlídka (zdarma v rámci programu 777), přezutí kompletních kol

267,- Kč

2.4.2014 - 29.398 km

Prohlídka 1 rok / 30.000 km (vozidlo bez závad)

1.937,- Kč

27.3.2015 - 58.550 km

Prohlídka 2 roky / 60.000 km (vozidlo bez závad)

+ výměna stíracích lišt

+ přezutí kompletních kol

3.412,- Kč

21.3.2016 - 78.532 km

Prohlídka 3 roky (vozidlo bez závad)

+ přezutí kompletních kol

1.933,- Kč

Tip:

Levné pneu s ověřeným původem pro vozy KIA. Nakupte pneumatiky za nízké ceny na Pneumatiky.cz


Oblíbené odkazy